Описание
У 1982 році з метою наближення учбового процесу до наукової діяльності при Інституті молекулярної біології і генетики НАН України було засновано філіал кафедри біохімії біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Інститут є єдиним в країні дослідницьким центром, де займаються вивченням фундаментальних питань молекулярної біології і генетики. Поєднання навчально-виховної роботи з науковими дослідженнями у відділах і лабораторіях інституту сприяє скороченню термінів адаптації молодих спеціалістів до умов праці в науковій сфері. З 2000 року філіал функціонує як спеціалізація кафедри біохімії.
Високоякісна підготовка студентів забезпечується професорсько-викладацьким складом, що представлений співробітниками інституту, які працюють в Київському національному університеті за умов погодинної оплати. З 1982 по 2000 рік філіал очолював лауреат Державної премії України, заслужений діяч науки і техніки України, академік НАНУ, професор Мацука Г.Х. Зараз по спеціалізації працюють 2 члена-кореспондента НАНУ - Риндич А.В. і Корнелюк О.І., а також доктори біол. наук Лівшиць Л.А., Солдаткін О.П., Дзядевич С.В., Тукало М.А., Лукаш Л.Л., кандидати наук – Смалько П.Я., Вагін Ю.В., Сидорик Л.Л., Дмитренко В.В., Чащин М.О. У своїй роботі вони використовують не тільки науковий досвід, але й свої широкі міжнародні зв’язки для того, щоб залучати студентів, випускників і аспірантів до виконання певних фрагментів досліджень в рамках міжнародних наукових проектів. Зокрема, ряд студентів і викладачів зараз спільно працюють по грантах NATO, CRDF, Шостої Рамкової Програми ЄС, Wellcome Trust.
Напрямки підготовки студентів практично співпадають з науковими напрямками діяльності інституту – вивчення молекулярних основ функціонування живих систем, генетична та білкова інженерія, генна терапія, біотехнологія, розробка біосенсорів, медична генетика. Філіал швидко реагує на зміну пріоритетів у методології та напрямах наукового пошуку в галузі молекулярної біології: студентам зараз пропонують спеціальні курси з основ менеджменту спільних наукових розробок, біосенсорних технологій. Випускники працюють в науково-дослідних установах НАН України, Академії медичних наук і Міністерства охорони здоров’я, Академії аграрних наук і Міністерства сільського господарства, в приватних біотехнологічних фірмах, а також займаються науковою роботою за кордоном – в США, Франції, Швеції, Німеччині, Нідерландах, Італії, Англії, Японії. У самому Інституті молекулярної біології і генетики більш ніж 70% молодих вчених (до 35 років) є випускниками філіалу.